Stål- og aluminiumstak på produksjonslokaler
Topps Seal har i flere år blitt brukt av Sør-Norge Aluminium på grunn av egenskapene som fleksibel takmembran. Det gir et vanntett tak, og har i tillegg en tiltalende overflate.
“Vi har valgt å bruke Topps Seal fordi det er et økonomisk og praktisk alternativ til å legge et helt nytt tak, samt at påføringen kan skje uten bruk av varme. Det sparer arbeidskostnader og eliminerer risikoen for brann”, sier representanter fra Sør-Norge Aluminium.
Utfordringer:
Kunden har store takflater som skal beskyttes, og som alltid skal være tette.
Topps malingssystem beskytter mot vann og rust, forsegler småhull, sparer energi og demper lyd på metalltak. Topps er så tøyelig at den tåler alle plutselige temperaturendringer uten å revne. Samtidig fornyer og beskytter systemet aldret metall, fiber-sement, tette og uglaserte teglstein og takpapp. I tillegg fungerer Topps selv i uvanlige og bratte takprofiler, og danner en ny værbestandig overflate.
Systemoppbygging:
√ Topps Polyprene
√ Topps SeamGuard
√ Topps Seal
Nyheter
-

Slide-Stop-Additiv forhindrer fallulykker
På vinteren oppstår det dessverre mange fallulykker på stål- eller…
-

Hvorfor bruke brannhemmende maling?
Brann er en av entreprenørens og byggdrifters verste mareritt. Både…
-

Nytt agentur – Pyxis Lab Inc.
Vi har nå fått et nytt agentur, Pyxis Lab. Inc.,…
-

Power Coat for anleggsmaskiner
Power Coat setter farge på anleggsmaskiner over hele Norge. Uansett…